1x
Slalom (2020) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.7 IMDB Puanı 124 Görüntülenme

Slalom (2020) izle

Slalom izle 2020 filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı 720p film izle sitesi Filmci BABA üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

film konusu: eski şampiyon Fred tarafından eğitim gören 15 yaşındaki, geleceği parlak bir kayak yıldızı olan Lyz Lopez'i takip ediyor. Film ilerledikçe, Fred'in dersleri duygusal ve fiziksel istismar alanına giriyor. Ayrıca, her ikisine de doğrulama sağlayan sağlıksız bir fiziksel ilişki geliştirmeye yol açar.

Slalom türkçe dublaj izle filminde özellikle kahramanın reşit olmayan bir kız olması, bu filmi rahatsız ediyor. Parlak sinematografisi, seks sahnelerine de sızan tam bir soğukluk katmanı ekleyerek, onu hem çekici hem de zaman zaman iğrenç olsa da erotik, suistimalin pitoresk bir sunumu haline getiriyor. Bütün bu çilede kendi duruşunu sorgulamak zorundasın.

Şimdi olay şu ki, Fransa'da rıza yaşı 15, bu da Fred & Lyz'in irtibatını yasal kılıyor. İlişkilerini tetikleyen sadece Fred'in eylemleri değil, Lyz'in dağılmış ailesi de vardır; Onaylanma, kabul görme arayışındadır ve bunu koç ile öğrenci arasındaki güç oyununda bulmayı başarır. Fred'in taciz edici eğitimine mazoşist bir şekilde boyun eğiyor ve bu da onun güçlenmiş hissetmesine yol açıyor. Ancak bu, Fred'in cinsel istismarla sonuçlanan ilerlemeler kaydetmesine yol açar.

Ne zaman taciz ve tecavüz konuşulsa, birçok erkek hemen 'bütün erkekler değil!' diye cevap verir. Slalom filmini izlerken kendinizi Fred'in yerine koyun, muhtemelen Lyz gibi çekici bir kızın tekliflerini görmezden gelmekte zorlanacaksınız. Ancak, ilerleme kaydeden tek kişi o değil. Filmin bu taciz edici ilişkiyi tasvir etme şekli, taraf seçmeyi zorlaştırıyor ve kesinlikle izleyicilerin kafasını karıştırıyor. Pek çok insanın (hem erkek hem de kadın), Fred'in ilerlemelerini Lyz'in flört etmesine yenik düşmüş gibi savunduğunu hayal edebiliyorum. Lyz'in reşit olmadığını ve durumu anlamak için doğru türde duygusal desteğe sahip olmadığını belirten başkaları da olacaktır.

Mesele kimin suçlu olduğu değil. Bunun yerine, istismarın nasıl ve neden gerçekleştiğine bakıyor. Slalom, istismarcının sıkıntı içinde çaresiz bir genç kız olduğu halde istismarcının açıkça avantaj sağladığı tamamen siyah beyaz bir resim sunmaz. Bunun yerine, Lyz'in sağlıksız boyun eğişinin ardındaki kusurlu mantığı size zorlayıcı ve inandırıcı bir şekilde göstermeyi seçiyor, bu arada bize onunla nasıl başa çıktığını gösteriyor.

Arama motorlarına ''Filmci Baba'' yazarak film izleme sitemize ulaşabilirsiniz.

seha

seha
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Slalom

  Yayın Tarihi:

  19 Mayıs 2021

  Senaryo:

  Charlène Favier, Antoine Lacomblez, Marie Talon

  Ödüller:

  6 ödül & 16 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?